Yüz dolgusu ve diğer dolgu uygulamaları

Yüz Dolgusu uygulaması içerisinde bulunan Hyalüronik asit sayesinde kişilerin ciltlerinde hızlı bir şekilde iyileşme ve canlılık sağlamaktadır. Bu nedenle de oldukça sık bir şekilde kadın ya da erkek herkesin tercih ettiği bir medikal uygulama olarak bilinmektedir Günümüzün en çok rağbet gören medikal uygulamalarından olan yüz dolgusu, uygulama esnasında oldukça konforlu ve kişilerin canını acıtmadan güvenle yapılan bir uygulamadır.

Yüz Dolgu uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Genellikle yanaklarda meydana gelen çökmelerin giderilmesinde, var olan derin çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde ve son dönemlerde ise burun simetrisinin ve var olan bazı asimetri sorunlarının da düzeltilmesinde yüz dolgu uygulamalarından yararlanılabilmektedir. Ayrıca sadece daha parlak ve canlı bir cilt görüntüsüne sahip olmak için de bu tür medikal uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Yanak Dolgusu biraz önce söz ettiğimiz gibi yanaklarda zamanla meydana gelen ya da aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak yanaklarda meydana gelen çökmelerin ve deformasyonların giderilmesinde kullanılmaktadır. Kliniğimize gelen hastalarımızın çoğunda yaşın ilerlemesine bağlı çökme ve sarmaların olduğunu gözlemlediğimizden yanak dolgusu genellikle orta yaş üzeri kadınların tercih ettiği bir işlem olarak genellenebilmektedir.

Yanak dolgusu nerede yapılmalı?

Yanak dolgusu ya da diğer dolgu uygulamalarının tümü mutlaka hastanelerde ya da hekimlerin yer aldığı klinik ve merkezlerde mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde cildin güzel ve daha genç görünmesini isterken, çok daha farklı ve istenmeyen sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Dudak Dolgusu da yine özellikle son yıllardır dudakların daha da hacimli görünmesinin moda olduğu düşünülecek olursa, daha da tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Her yaşta kadının ya da erkeklerin tercih edebileceği ve ettiği dudak dolgusu, kliniğimizde doktorumuz Mustafa Karataş ve diğer uzman ekibimiz tarafından yapılabilmektedir. Dudak dolgusu diğer dolgu uygulamalarından çok daha fazla dikkat ve tecrübe gerektirmektedir. Aksi halde dudaklardaki simetride meydana gelen her bir farklılık kişilerin mutsuz ve kötü görünmelerine neden olabilmektedir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir