WordPress Hosting Kullanımı Avantajlıdır

Hosting kişilere ve kurumlara web sitelerini internet ortamında yayınlamaları için verilen hizmetin adıdır. Barındırma anlamından çok daha fazlası olan hosting, internet sitesinde bulunan sayfaların, resimlerin, yazıların, dosyaların barındırmasını sağlar. Hosting yüksek internet hızına sahip olması sitenin de hızlı bir şekilde bağlanabilmesine ve kullanılmasına olanak sağlar. İnternet siteleri kendilerine ait her an kullanıma hazır olabilmek için mutlaka hosting hizmeti alır. 24 saat kesintisiz açık olan sunucularda kendilerine ayrılan odalarda alana sahip olurlar. Ana makinenin her an kullanılabilmesi için açık kalması gerekir. Normal şartlarda kimse bilgisayarını 24 saat ve kesintisiz açık bırakamayacağı için en ekonomik çözüm hosting hizmetlerinden alınır. Hosting kullanım amacına ve ana makinenin gücüne göre farklı çeşitleri bulunur. Bunlar, web hosting, cloud hosting, wordpress hosting, reseller hosting, vps, dedicated olarak ayrılabilir.

WordPress Hosting Paketleri

Hosting çeşitleri içinde bulunan WordPress hosting hizmeti se dünya çapında milyonlarca sitenin kullandığı hizmettir. Arama motorlarıyla dost olan link yapısı sayesinde web sitelerinin tercihi de genellikle wordpress olmaktadır. Kullanım yaygınlığı nedeniyle kurulum zahmetinden müşteriyi kurtaran hazır paket sürümüdür. Domain, hosting ayrı ayrı yerlerden alınsa da web hosting seçimlerini wordpressten yana yapanlar hotsa wordpress hazır kurulu olarak gelmektedir. Domain ve hosting hizmeti veren firmalardan wordpress hosting hizmeti alınabilir. Hosting çeşitleri arasından seçim yaparken Linuxlarda daha iyi verim elde edilebilen wordpress tercih edilebilir. WordPress php tabanlı olduğu için daha iyi verim gösterecektir. Alınan wordpresin uyumlu olması ve maksimum performans gösterebilmesi için Linux işletim sisteminde hosting seçilmelidir.

Linux İşletim Sistemi Yönetim Paneli

Linux sunucular için uyum gösteren WordPress Hosting paketlerinde alınacak hostingin yönetim paneli de o derece önemlidir. Bir çok yönetim paneli bunmakta ve burada dikkat çeken cPanel, Direct Admin, Plesk üçlüsü olacaktır. En sağlıklı ve zahmetsiz çalışma Limux işletim sistemiyle cPanel hosting çözümü için sunulan hizmettir. Site içeriklerini sitelerinde kullanmak isteyenlerin karşılaştıkları sorunlar genelde Cpanel olmayan hostinglerde yaşanan sorunlardır. Linux işletim sistemiyle cPanel hosting yönetim paneli bulunan hosting seçildiğinde sorunsuz wordpress kullanmaya başlanılabilir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir