Remix OS Nedir? Remix OS Nasıl Kurulur?

Eskiden Google’da çalışan 3 mühendisin kurduğu Jide firması tarafından geliştirilmiş olup ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Remix OS Nedir? Şirket  kendi tabletlerinde kullandığı işletim sistemi olan Remix OS’u bilgisayarlar içinde indirime sundu .

Özellikle Android işletim sistemi kullanmış kişiler tarafından çok kolaylıkla kullanılabilecek bir yapısı olan Remiz OS işletim sistemi ücretsiz olarak sunulması ve diğer işletim sistemlerine göre avantaj sağlamaktadır. Remiz OS işletim sistemi başlarda bir Flash bellek ile birlikte 70$ gibi bir ücret ile satılmaktaydı. Ancak firma Remiz OS işletim sistemini kullanan kullanıcı sayısını artırmak için yeni sürümü ile birlikte Remiz OS işletim sistemi tamamen ücretsiz olarak kullanıcıya hediye etmiştir.

Remix OS Nedir? Remix Os Nasıl Kurulur?

Bu konumuzda Remix OS’u yüklemek isteyenler bilgi vermek istedik. Aşağıda yer alan adımları kullanarak sizde kolaylıkla kurulumu yapıp Remix Os’u kullanabilirsiniz.

Remix OS Nedir?

Remix OS ilk olarak Jedi firmasının kendi tableti olan Ultratablet’i için geliştirdiği bir custom Android sürümüydü.

Remix OS geçmişi olan bir sistem değil Henüz çok yeni, 2015 başlarında geliştirilmiş bir Android versiyonudur. Firma Nexus 9 ve Nexus 10 tabletler için de custom romlar geliştirmişti.

Ve nihayetinde Android x86 projesi dahilinde Android’i  işletim sistemini PC’lere getirmiş oldu diyebiliriz. Remix OS’e Android’in PC’de çalışabilen şekli de desek yanlış olmaz herhalde.

 

Remix OS Nedir

Remix OS Nasıl Kurulur?

Kurulum Gereksinimleri:

– Minimum 8Gb Usb 3.0 Flash bellek

-Remix OS imaj indirmek aşağıdaki bağlantıyı takip ediyoruz.

-Eğer Mac işletim sistemi yada Linux işletim sitemi kullanıyorsanız imaj dosyasını flash belleğe yazdırmak için Unetbootin’e ihtiyacınız olacak. Programın kullanımı çok basit olduğu için anlatma gereği duymuyorum. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

– Remix OS 64bit işlemcilerle  çalışıyor.

Not: Bu anlatım Windows 7 üzerinden yapıyorum yani Windows İşletim Sistemi.

1-Remix OS’u yukarıda vermiş olduğum bağlantıdan indirin.

2-İnten dosyayı flash belleğinize atının. Flash belleğinizin FAT32 olarak biçimlendirildiğinden emin olun. Eğer FAT32 değilse flash içindekileri yedek alıp biçimlendirin.

3-Flash belleğiniz bilgisayarınıza takılıyken içinde bulunan Remix OS tools’u açıp gerekli kurulumu kolaylıkla yapabilirsiniz.

-Kurulum bittikten sonra bilgisayarının otomatik başlamak isteyecektir.

4-Bilgisayarınız yeniden başlarken F11 tuşuna basın ve yeni bir ekran gelene kadar bu işlemi tekrar etmenizde zarar yok.

5-Açılan boot menüsüne girerek sistemin yüklü olduğu flash belleği seçerek bilgisayarınızı açın.

6-Bilgisayar açılırken size 2 seçenek sunacak. Bunlar Guest Mode ve Resident Mode seçenekleri.

7-İçlerinden herhangi birini seçerek Remix OS’a giriş yapabilirsiniz.

ukarıda yer alan Guest Mode ve Resident Mode nedir?

Guest Mode: Sistemde yaptığınız hiçbir değişiklik kaydedilmez

Resident Mode: Sistemde yaptığınız tüm değişiklikler kaydedilir. Bunlar uygulama yükleme silme gibi işlemlerdir.

 

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir