Iphone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır 2017

iphoneda-zil-sesi-nasil-yapilir-iphoneIphone marka telefonların neden hep aynı zil sesiyle çaldıklarını hiç düşündünüz mü? Bu telefonu kullananların %95’i benzer 3-4 melodi ile çalıyor. Çok güzel oldukları için mi sizce? Tabi ki hayır. Apple, ürünlerinde kullandığı ve yalnızca kendisinin kullanabildiği ios işletim sistemine sahip bir firmadır. Apple, iphonelardaki zil sesi değişikliğini yalnızca kendi mağazasındaki zil seslerinin kullanılmasıyla mümkün kılmıştır. Dolayısıyla iphone kullanıcıları telefonlarındaki tüm mp3 leri android kullanıcıları gibi zil sesi yapamıyor. Aslında yapılması imkansız değil ancak herkes kolay kolay bu yöntemle uğraşmak istemiyor. Biz uğraşmak isteyenler ve kendini farklı hissetmek isteyenler için iphone da mp3 leri zil sesi yapabilmeyi anlatacağız.

  • Öncelikle aşağıdaki bağlantıyı açıp zil sesi yapmak istediğimiz müzikten 40 saniyelik alanı seçiyoruz ve sonra iphoneların zil sesi dosyası uzantısı olan .m4r formatına çeviriyoruz.

http://www.melofania.com/

  • Adımda ise yine aşağıdaki bağlantıdan CopyTrans uygulamasını indirip kuruyoruz. Bu program itunes alternatifi bir programdır. Bu program ile ses dosyamızı telefonumuza aktaracağız.

http://www.copytrans.net/download/

  • Programı kurduktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın ve bu bilgisayara bağlan demeyi unutmayın.
  • Programı çalıştırın. Copytrans manager bölümünü kurun starta basarak başlatın.
  • Uygulama açıldıktan sonra herhangi bir hata yapmadı iseniz telefonunuzu otomatik olarak bulacaktır. Sol üstten melodiler kısmına gelin ve alttaki alana 1. Adımda oluşturduğunuz 40 saniyelik ses dosyanızı sürükleyip bırakın.
  • Son adımda ise yenile ve güncelle diyerek dosyanın telefona aktarılmasını bekliyoruz.
  • İşlemlerde hata yapmadı iseniz telefonunuzu çıkarıp ses ayarları kısmından attığınız ses dosyasını bulup telefon melodisi olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir