instagram Zoom Efekti Geldi – instagram Resim Yakınlaştırma

Yaklaşık 6 yılın ardından Instagram platformu, kullanıcıların belkide en çok istediği özelliklerden birini sonunda kullanıma sundu. Bu özellik instagram Resim Yakınlaştırma. Instagram, her geçen gün yeni özelliklere kavuşsa da paylaşılan fotoğraflara yakınlaştırma(zoom) özelliği sunulmuyordu.

İlk önce ios işletim sistemi için gelen instagram zoom efekti birgün ara ile android platformu içinde gelmiş oldu. Bu yenilik Instagram’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yayımlandı.

instagram Resim Yakınlaştırma özelliği nasıl kullanılıyor?

Instagram yakınlaştırma özelliğini kullanmak için “pinch to zoom” hareketini yapmak gerekiyor. Yani fotoğrafı, tıpkı aşağıdaki resimdeki gibi, yani galerinizde olan bir fotoğrafı iki parmağınızı kullanarak büyüttüğün gibi aynı şekilde yapabiliyorsunuz. Ancak elinizi çektiğiniz zaman fotoğraf yakınlaştırılmış olarak kalmıyor ve orijinal boyutuna geri dönüyor.

Özellikle yüksek çözünürlüklü videolarda ve fotoğraflardaki detayları yakalamak için muhteşem bir özellik olan Zoom sayesinde artık istediğiniz tüm görsellere daha yakından bakabileceksiniz. instagram’ın mobil uygulamasını baştan aşağıya yenilediği bu yıl içerisindeki sıradaki değişikliğin hep birlikde şimdiden büyük bir merakla bekliyoruz.

Yenilenen Zoom özelliğini siz denediniz mi? Bu özellik sizce Instagram’ın da abarttığı kadar büyük bir kullanıcı deneyimi kazandıracak mıdır?

instagram Resim Yakınlaştırma

Önceki YazıSonraki Yazı

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir