Google Play İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltebilirim?

google-playGoogle Play’in Türkiye sürümü, ne yazık ki yapılan yeni nesil güncellemeler sonucunda İngilizce diline geçiyor. Birçok kullanıcı da; “Google Play İngilizce Oldu?” Sorusuyla yola çıkarak haliyle çözümler arıyor. Bizde, ufak bir çözümü sizler için ele aldık ve aşağıdaki yolu izleyerek nasıl geri Türkçe diline gelebileceğinizi sizlerle paylaşmak istedik.

Google Play İngilizce Oldu! Nasıl Düzeltebilirim?

1) Ayarlar menüsünüe gelerek Sırasıyla; Genel alanına gelip, akabinde Uygulamalar menüsünü tıklıyoruz.

Yukarıda ki yol ile ulaştığınız ekranda, “Güncellemeleri Kaldır” diye bir seçenek göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra, en son gelen ve İngilizce diline geçmenize neden olan güncellemelerden kurtulmuş olursunuz. Akabinde eski haline döner Google Play Store…

Fakat bazı durumlarda “Güncellemeleri Kaldır” ibaresini görmek pek mümkün olmayabiliyor. Bu tür durumlarda izlemeniz gereken yok şu şekildedir;

2) Yukarı kısımda 3 nokta olacaktır mutlaka, alt alta dizilmiş üç nokta. Eğer bu üç noktaya tıklarsanız, açılan ufak seçenekler sekmesinde ilgili güncellemeleri kaldırmanıza yardımcı olacak seçenek karşınıza çıkacaktır. Oradan tıklayarak da, gerekli son güncellemeleri kaldırmış olursunuz.

Bu işlemin akabinde Google Play’den tamamen çıkmanız ve tekrar geri girmeniz gerekir. Tekrar girdiğiniz de, uygulama ekranlarının ve diğer her şeyin eskisi gibi gene Türkçe dilinde olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca bu yolların dışında sunulan farklı uygulamaları ya da programları asla indirmeyin, Google Play hesap bilgilerinizi girmeyin. Harici bir uygulama ile dili değiştirmeniz mümkün değildir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir