Facebook Hesabım Çalındı, Nasıl Geri Alırım?

Facebook hesabınız hacklendi, yani çalındı mı? Hesabınıza giremiyor musunuz?

Burada biraz suç sizde gibi. Şifrenizin kolay olması, en yakın arkadaşınıza bile söylemeniz, beğendirme hilesi yapmak ve önüne gelen uygulamayı onaylamak başınıza büyük bir dert açmış görünüyor. Eğer bunu okuyorsanız demek ki hesabınız çalınmış.

Şaka bir yana moraliniz bozulmasın diye şunu söyleyeyim, bilgilerinizi biliyorsanız geri alma şansınız %100. Bilgi dediğim, e-posta adresinize ulaşabiliyorsanız, telefonunuzu kayıt ettiyseniz ve eski şifrenizi -çalınmadan önceki- biliyorsanız tamamdır.

Anlatacağımız adımları izleyin ve lütfen okuyun bu yazı dışında destek verilmeyecek!

Çalınan Facebook Hesabını Geri ALMAK?

Facebook’un hesabı çalınanlara özel oluşturduğu sayfası hacked kısmı ile rahatça geri alabilirsiniz. Şimdi adımları izleyin. Size önerim bilgisayardan yapmanızdır. Mobilde hatalı.

  • BURAYA TIKLAYIN ve alttaki fotoğrafta gördüğünüz gibi mavi butonda yazan “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” tuşuna tıklayıp devam edin.

fb-1

  • ”Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti ” butonuna tıkladıysanız alttaki gibi bir sayfa çıkacak. Eğer E-posta adresinizi biliyorsanız onu yazın, kullanıcı adı da yeterlidir.

fb-2

  • Yazdıktan sonra aşağıdaki gibi bir alan çıkacak. Buraya yazadıklarınız çok değerli Buna göre incelenecek ve size cevap gelecek. Bu yüzden hatırlamaya çalışın ve mevcut / eski şifrenizi de unuttuysanız ona benzer bir şey girin.

fb-3

Bunu tamamladıktan sonra eğer tüm bilgiler doğruysa hesabınız geri verilir ama giremezseniz bazen inceleme sonucu, bazen de hiç verilmiyor. Hatırlamanız gerekiyor.

Şifremi nasıl hatırlarım?

Bazen şifreler tarayıcıya kaydoluyor. passwords.google.com adresine giriş yapıp oradan Facebook diye aratın. Eğer kaydettiyseniz şanslısınız çünkü o şifre ile hesabınızı geri alabileceksiniz.

Hesabımı nasıl korurum?

Bilgisayar kullanıyorsunuz ve her gün anti-virüs firmaları tarafından aklınızın alamayacağı kadar virüs piyasaya sunuluyor. Hele ki para kazanmak için Facebook kullanıcılarını tehdit eden virüsler… Bunun için Anti-Virüs kullanacaksınız.

Benim bilgisayarımı yormadan ve ücretsiz kullandığım bir anti-virüs var. Cloud koruması nedeniyle hiç yormaz ve bilgisayarı yavaşlatmaz. Adı Panda Antivirüs. Gayet kalitelidir. İnternete yazıp indirebilirsiniz.

Ayrıca bir dosya indirirken VirusTotal adlı web sitesinde taratarak indirmenizi tavsiye ediyorum. Virüslerden korunur ve hesabınızı çaldırmazsınız.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir