Cep Telefonu Oyun Aracı Olarak Kullanılır Mı?

Günümüzde android ve ıos işletim sistemleri, oldukça tercih edilen bilişim sistemlerindendir. Çoğu telefon, tabet ve bilgisayarda kullanılan bu işletim sistemleri, birçok işi en iyi şekilde yaptığı için, özellikle oyun alanında cep telefonlarının popülerliğini arttırmıştır. Cepte taşınabilme kolaylığına sahip ve iletişim açısından her türlü işlevi yerine getiren cep telefonları, artık ‘game console ( oyun konsolu) ‘ haline gelmiştir. Bilgisayar ortamında yapılan ve oynanan her şeyin, cep telefonlarında da yapılması mümkündür. Bu yüzden cep telefonları, oyun aracı olarak da çokça tercih edilmektedir.

 

 

Telefonlara Nasıl Güvenli Bir Şekilde Oyun İndirilmelidir?

Cep telefonlarına oyun, müzik ya da video indirmek, bilgisayarda olduğu gibi tehlike yaratabilir ve cep telefonunuza virüs girmesine yol açabilir. Bu yüzden, özellikle minecraft indirirken, androd işletim sistemi için play store, ıos işletim sistemi için apple store sanal mağazaları kullanılmalıdır. Buralardan indirilen her uygulama, güvenli ve detaylı açıklamalar içermektedir. İndirme sağlamadan önce, uygulamayı iyi bir şekilde araştırma kolaylığı sağlamaktadır.

Cep telefonlarını oyun amaçlı 7’den 70’e herkes kullanmaktadır. Bu kullanıcıların çoğunu çocuklar oluşturmaktadır. Artık neredeyse video izlemeden yemek yemeyen çocukların sayısı artmaktadır. Tam anlamıyla teknoloji çağı çocukları olan küçüklerimiz, biz önermesek de bilgisayara ya da tablete ulaşamadıkları her durumda cep telefonlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Hatta hepimize, elinin altında olduğu için ulaşma kolaylığı sağlayan cep telefonları, tablet ya da bilgisayarı aratmadığı gibi, çocuklarda da bu durum aynı şekilde oluyor. Böyle durumlarda, çocukların sağlıklı ve yaşına uygun uygulamalarla vakit geçirmesi oldukça önemlidir.

Çocukların Gelişimini Sağlayan En iyi Oyun Nedir?

Minecraft, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren, 3 boyutlu, desenli küplerden farklı tasarımlar ortaya çıkarmayı sağlayan bir oyundur. Çocuklar bu oyunu severek oynuyor ve aynı zamanda zihin gelişimlerine fayda sağlıyorlar. Ortaya çıkardıkları şekiller ve tasarımlarla, yaratıcılıklarını geliştiriyorlar. Böylece harcadıkları zamanı da verimli bir şekilde kullanmış oluyorlar.  Son zamanların en popüler oyunu haline gelen minecraft, yetişkinlerinde beğenisini kazanan, ebeveyn destekli bir oyundur. Çocuk gelişimini olumsuz yönde etkileyecek hiç bir faktör oyun içerisinde yoktur. Bu oyunu çocuğunuza güvenle önerebilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir