2017 WiFi Şifre Kırma Yöntemleri

Wi-Fi şifrelerini ele geçirme konusunda pek fazla seçenek yoktur. Karşı tarafında modemine ya da bilgisayarına erişemeyeceğiniz için, herhangi bir programı kullanarak kırmanız da pek mümkün olmayacaktır. Haliyle, 2017 WiFi şifre kırma yöntemleri ancak mantıksal yollarla mümkün olabilir. Sosyal mühendislik diye tabir ettiğimiz yöntemler.

Genelde sunulan programlar, direkt olarak size istediğiniz modemi seçin deyip akabinde o modemin şifresini vermez, veremezler. Haliyle bu tarz 2017 WiFi şifre kırma programları gibi yöntemleri denemek için aşağıdaki mantıkta hareket edin, programlara güvenmeyin.

1) Popüler Şifreleri Deneyin

Özellikle 123456, admin, administrator ve ttnet gibi şifreler popüler default şifreler arasında yer alır. Bu nedenle ilgili modemler, bu şifreleri deneyerek modeme giriş yapmaya çalışabilirsiniz. Bu şifrelerin yanı sıra, il ve plaka kodu da çok kullanır. Örneğin, İzmir’de oturuyorsanız ve modem adı hasan ise HASAN35 şeklinde ki varyasyonları da deneyebilirsiniz. Ancak bu şekilde deneme yanılma yoluyla şifreleri kırabilirsiniz.

2) Adres ve Çevre Bilgileri

Örneğin karşınızda bir dükkân var ve onun modemine gireceksiniz. İlk olarak ilgili işletmenin telefon numaralarını alın ve başında 0 varken, yokken çeşitli şekillerde deneyin. İşletmenin adını ve kuruluş tarihi gibi bilgileri de deneyin. Ancak bu şekilde kurumsal modemlerin şifrelerine ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, hacklemek, ele geçirmek ya da kırmak kavramları ile başarmak istediğiniz şey bir web sitesine girmekten de daha zor. Hiçbir bağınızın olmadığı bir modeme, direk ulaşıp programla şifre elde edemezsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir