2017 Ücretsiz VPN Programları ve VPN İndir

Artık internette daha özgür dolaşma fikri ve yasaklı sitelerin artması ile bu sitelere girme ihtiyacı çok daha üst bir noktaya gelmiş durumda. Haliyle insanlar VPN programları gibi seçenekler sayesinde internete daha rahat, daha hızlı bir şekilde gidermek istiyorlar. Peki, bu konuda VPN programları nelerdir? Hangi yöntemler vardır?

1) Tarayıcı Üzerinden VPN Sistemleri

İlk ve en yaygın seçenek, tarayıcı üzerinden VPN uygulamalarıdır. Örneğin BrowSec bu konuda tercih edebileceğiniz, tamamen ücretsiz ve faydalı olan en iyi uygulamadır. Ya da SuperVPN gibi mobil ortamda doğrudan Google Play Store üzerinden dahi uygulamasını indirip kullanacağınız programlar. Bu iki seçenek, hiç bir şey yapmadan hemen kuruluma uygundur. Kurulduktan sonra otomatik olarak ücretsiz sürümleri ayarlıdır. Sunulan bazı ülkeler vardır ve bu ülkelerden birini seçmeniz yeterlidir. Akabinde o ülkenin üzerinden bir sunucuya bağlanır o sunucu üzerinden diğer sitelere yönlendirilerek giriş yaparsınız.

2) Doğrudan Bilgisayar Üzerinden VPN Sistemleri

VPN ProgramlarıHide My Ass gibi bir de daha kapsamlı programlar sunan bilgisayar programları vardır. Sadece ilgili tarayıcı üzerinde değişiklik yapmak yerine; program üzerinden premium olarak tüm ağınızı VPN üzerine yönlendirir. Bu sayede sadece tarayıcı değil, internet ile ilgili tüm bağlantı işlemlerini doğal olarak VPN üzerinden daha güvenli bir şekilde sağlanır.

Ek Öneri: Bir de Opera’nın yeni nesil bir özelliği vardır. Web tarayıcı olarak, gizli pencere üzerinden sizlere içerisinde bir VPN hizmeti sunar. Ek bir uygulama ya da eklenti olmadan, ücret olmadan dahili VPN kullanırsınız.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir