2017 Turkcell Bedava İnternet Ayarları

turkcell_logo-5Turkcell, bazı temel ince ayarlar ile internete ücretsiz olarak girmenizin mümkün olduğu seçeneklere sahiptir. Birçok kişi bu seçenekleri bilmez. Biz, Turkcell 2017 bedava internet ayarları olarak en çok tercih edilen temel ayarları sizlerle paylaşacağız.

Aşağıda ki uygulamalardan önce Open VPN adlı uygulamayı artık App Store ya da Google Play üzerinden işletim sisteminize göre indirmeniz gerekir. Akabinde temel ayarları yaparak ihtiyacınız olan internet desteğini elde etmiş olabilirsiniz.

2017 Turkcell Bedava İnternet

  • Öncelikle; ayarlar kısmına geliyoruz ve kablosuz ağ menüsüne tıklayıp mobil ağ, erişim noktası ayarlar kısmına geliyoruz. Bu yolu izledikten sonra, ayar yapacağımız temel alana ulaşmış oluyoruz.
  • Akabinde Open VPN yazan yeri tflive olarak ayarlayın.
  • Sizden proxy ip talep edecek, bu noktayı 212.65.136.226 adresi ile doldurun ve Bağlantı için erişim noktası isteyecek. Oraya da 9401 yazın.
  • Talep edilen kullanıcı adı ve şifre kısımlarının ikisine de sadece turkcell yazıyorsunuz.
  • Bağlantı için bir sunucu adresi isteyecektir, bu adresi http://live.turkcell.com olarak gösteriniz.
  • Listede ek olarak MMSC ve MMS ip gibi ayarlar göreceksiniz. Buraları hiç bir şekilde ellemeyin. Ama MMC kısmına 286, MNC kısmına ise 01 yazmayı unutmayın.

Sizden bu esnada herhangi bir kimlik doğrulama aşaması zorunlu olarak talep edilmez. Bu nedenle yukarıda ki ayarları yaptıktan sonra hiç bir şekilde kimlik doğrulama yapmanıza gerek yoktur. VPN Türünü ise default olarak seçmeniz yeterli olacaktır.

DİKKAT: Burada illegal (yasal olmayan) bir yöntem sunulmamaktadır. İlgili VPN programı üzerinden, telefon ayarları desteği ile bir yol izlenmektedir.

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir